Współczesne rolnictwo jest niesamowicie rozwinięte. Dzisiejsze machiny oraz uprawa roślin stały się idealną szansą na dościganie zagranicznych rynków. Nawożenie gleb jest bardzo istotną sferą nowomodnego rolnictwa.

Nawozy mineralne i organiczne są użytkowanie niezwykle powszechnie. Nawozy potasowe są dziś powszechnie używane. Potas jest niezwykle ogólnym składnikiem gleb. Nawozy te poprawnie przechowują się i wolno je niezmiernie łatwo rozsiewać. Sole potasowe żądają zmieszania z wodą. Nadają się prawie pod wszelkie rośliny uprawne.

Nie powinno się je jednak wykorzystywać pod ziemniaki, tytoń, chmiel lub krzewy jagodowe ze względu na obszerną zawartość chloru – wypróbuj wapno kredowe. Dzisiejsze nawozy sprawiły, że uprawa roślin stała się o dużo prostsza niż niegdyś. Co zgodność z rzeczywistością nawozy chemiczne są w stanie być szkodliwe dla organizmu. Pozostają więc jeszcze nawozy organiczne takie jak obornik, gnojownik czy kompost. Wyprodukowane w sposób naturalny znacznie podnoszą jakość gleby oraz sprawiają, że plony są o wiele obfitsze. Każdy rolnik może wobec tego sam stworzyć sobie własne nawozy.